kierunek Pielęgniarstwo
Poziom kształcenia: studia I stopnia
Profil kształcenia: praktyczny
Forma studiów: stacjonarne (bezpłatne)
Czas trwania studiów stacjonarnych 3 lata, 6 semestrów (zajęcia od poniedziałku do piątku)
Adresaci studiów pierwszego stopnia
- osoby bez przygotowania zawodowego, posiadające świadectwo dojrzałości;
- osoby, które ukończyły szkoły pomaturalne kształcące w innych zawodach, posiadające świadectwo dojrzałości i chcą uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe ;
- osoby, które posiadają świadectwo dojrzałości i są aktualnie czynne zawodowo oraz wykonują inny zawód medyczny (np. położna, ratownik medyczny, fizjoterapeuta, opiekun medyczny) i chcą uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe.
Tytuł zawodowy uzyskiwany przez absolwenta
uzyskiwany przez absolwenta: licencjat pielęgniarstwa – uprawnia do podjęcia studiów II stopnia oraz kształcenia podyplomowego, adresowanego do pielęgniarek.
Sylwetka absolwenta
Absolwent wykazuje znajomość prawnych, etycznych i społecznych uwarunkowań odnoszących się do wykonywania zawodu pielęgniarki. Potrafi samodzielnie organizować, planować i sprawować całościową i zindywidualizowaną opiekę pielęgniarską nad osobą chorą, z niepełnosprawnością i umierającą, wykorzystując wskazania aktualnej wiedzy medycznej. Standardy kształcenia na kierunku pielęgniarstwo uwzględniają kompetencje absolwenta do wystawiania recepty na leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyroby medyczne, niezbędne do kontynuacji leczenia w ramach realizacji zleceń lekarskich.
Proces kształcenia
W procesie kształcenia uwzględniane są opinie pracodawców, samorządu zawodowego, interesariuszy zewnętrznych o wysokim prestiżu w środowisku zawodowym w celu przygotowania absolwentów studiów o wysokich kompetencjach zawodowych, wyznaczonych przez standardy europejskie.
Możliwość zatrudnienia
W podmiotach leczniczych (szpitale, podstawowa opieka zdrowotna, zakłady pielęgnacyjno-opiekuńcze/opiekuńczo-lecznicze, ośrodki opieki paliatywno-hospicyjnej), domach opieki społecznej, jednostkach organizacyjnych Sił Zbrojnych RP oraz Służby Więziennej, udzielających świadczeń związanych z ochroną zdrowia i opieką zdrowotną, w zależności od rodzaju dodatkowych kwalifikacji zawodowych uzyskanych przez absolwentów.
Miejsce realizacji zajęć
- budynek Instytutu Nauk o Zdrowiu PUZ we Włocławku ul. Obrońcow Wisły 1920r. 21/25
- Centrum Symulacji Medycznych ul. Obrońcow Wisły 1920r. 21/25
- podmioty lecznicze na terenie Włocławka, Lipna
Opłaty za postępowanie rekrutacyjne
Wysokość opłaty za postępowanie związane z przyjęciem na studia w roku akademickim 2020/2021 w PUZ we Włocławku wynosi 85,00 zł.
Opłaty można dokonać za pośrednictwem poczty (druk przekazu do pobrania w IRK) lub przelewem na rachunek bankowy nr: 72 1540 1069 2001 8720 6079 0001
Opłata za postępowanie związane z przyjęciem na studia jest bezzwrotna!
Z opłaty zwolnieni są wychowankowie domów dziecka oraz pełne sieroty, które nie ukończyły 25 lat oraz osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.