kierunek Pielęgniarstwo
Poziom kształcenia: Studia II stopnia
Forma studiów: stacjonarne (Bezpłatne)
Profil kształcenia: praktyczny
Czas trwania studiów stacjonarnych: 2 lata, 4 semestry (zajęcia pn-sob. w godzinach popołudniowych)
Adresaci studiów
- absolwenci studiów I stopnia, którzy legitymują się dyplomem licencjata pielęgniarstwa.
Tytuł zawodowy
uzyskiwany przez absolwenta
magister pielęgniarstwa – uprawnia do podjęcia studiów trzeciego stopnia (doktoranckich) oraz kontynuowania kształcenia podyplomowego, adresowanego do pielęgniarek.
Sylwetka absolwenta pielęgniarstwa
Absolwent jest przygotowany do świadczenia wysokiej jakości opieki nad pacjentem oraz prowadzenia badań naukowych i upowszechniania ich wyników. Standardy kształcenia uwzględniają kompetencje absolwenta do ordynacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych, wystawiania na nie recept albo zleceń oraz dobierania, zlecania i interpretowania badań diagnostycznych w ramach posiadanych uprawnień. Absolwent potrafi opracowywać, wdrażać i dokonywać ewaluacji programu edukacji terapeutycznej pacjenta z chorobą przewlekłą oraz udzielać samodzielnych porad zdrowotnych w zakresie posiadanych kompetencji zawodowych.
Proces kształcenia
W procesie kształcenia uwzględniane są opinie pracodawców, samorządu zawodowego, interesariuszy zewnętrznych o wysokim prestiżu w środowisku zawodowym w celu przygotowania absolwentów studiów o wysokich kompetencjach zawodowych, wyznaczonych przez standardy europejskie.
Możliwość zatrudnienia
W podmiotach leczniczych (szpitale, podstawowa opieka zdrowotna, zakłady pielęgnacyjno-opiekuńcze/ opiekuńczo-lecznicze/ opiekuńczo-lecznicze, ośrodki opieki paliatywno-hospicyjnej), domach opieki społecznych, jednostkach organizacyjnych Sił Zbrojnych RP oraz Służby Więziennej, udzielających świadczeń związanych z ochroną zdrowia i opieką zdrowotną, w zależności od rodzaju dodatkowych kwalifikacji zawodowych uzyskanych przez absolwentów.
miejsce realizacji zajęć
- budynek Instytutu Nauk o Zdrowiu PUZ we Włocławku ul. Obrońcow Wisły 1920r. 21/25
- Centrum Symulacji Medycznych ul. Obrońcow Wisły 1920r. 21/25
- podmioty lecznicze na terenie Włocławka, Lipna
Wiesz już, co chcesz studiować?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w PWSZ
Opłaty za postępowanie rekrutacyjne
Wysokość opłaty za postępowanie związane z przyjęciem na studia w roku akademickim 2020/2021 w PUZ we Włocławku wynosi 85,00 zł.
Opłaty można dokonać za pośrednictwem poczty (druk przekazu do pobrania w IRK) lub przelewem na rachunek bankowy nr: 72 1540 1069 2001 8720 6079 0001
Opłata za postępowanie związane z przyjęciem na studia jest bezzwrotna!
Z opłaty zwolnieni są wychowankowie domów dziecka oraz pełne sieroty, które nie ukończyły 25 lat oraz osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.