fbpx

Studenci nauczą się korzystać z narzędzi informatycznych cloudiMed

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Wraz z początkiem roku 2020 Atende Medica wdraża nowy projekt wspierający edukację w sektorze medycznym.

Od stycznia br. Atende Medica stała się partnerem Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku. Instytut Nauk o Zdrowiu będzie mógł korzystać z dostarczonego przez firmę oprogramowania cloudiMed, które wykorzystywane jest do kompleksowej obsługi dokumentacji medycznej w placówkach ochrony zdrowia.

cloudiMed to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające prowadzenie dokumentacji medycznej wraz z procesem gromadzenia i przepływem informacji w placówkach ochrony zdrowia z użyciem zdalnej webowej platformy. Kluczowym elementem tego rozwiązania jest przechowywanie wszelkich danych na serwerach zlokalizowanych w dedykowanym, zabezpieczonym centrum serwerowym Atende Medica, a nie na lokalnych serwerach placówki, jak ma to miejsce w przypadku drugiego oferowanego przez firmę systemu.

– Dzięki współpracy z Atende Medica, od początku 2020 roku nasi studenci będą mieli możliwość poznać zasady funkcjonowania, obiegu i archiwizacji dokumentacji medycznej na oddziałach szpitalnych i w ramach podstawowej opieki zdrowotnej – mówi dr Beata Haor, dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu PUZ we Włocławku. – Prowadzenie ćwiczeń i zajęć praktycznych z zastosowaniem oprogramowania cloudiMed na poziomie symulacji medycznej to możliwość lepszego praktycznego przygotowania zawodowego studentów kierunku pielęgniarstwo. Jest to okazja do wdrożenia studentów do pracy z nowoczesnymi narzędziami informatycznymi usprawniającymi pracę w podmiotach leczniczych. Kluczowym elementem współpracy jest wsparcie merytoryczne i techniczne ze strony naszego partnera. Atende Medica poza oprogramowaniem prowadzi szkolenia dla wykładowców w zakresie obsługi aplikacji cloudiMed i możliwości jej wykorzystania w ramach symulacji medycznej. „Chmura” jest innowacyjnym rozwiązaniem technologicznym. Szkoleniowcy naszego Partnera wyjaśniają między innymi jak funkcjonuje aplikacja, jakie są jej zalety, wymagania techniczne sprzętu, na którym stosowane będzie oprogramowanie, zasady bezpiecznego przechowywania danych zgodnie z RODO.

Wspieranie uczelni wyższych prowadzących kształcenie na kierunkach medycznych ma ogromne znaczenie dla jakości przekazywanej studentom wiedzy, a w następstwie dla wdrażania innowacyjnych rozwiązań w placówkach medycznych.

źródło: https://www.medexpress.pl/studenci-naucza-sie-korzystac-z-narzedzi-informatycznych-do-kompleksowej-obslugi-dokumentacji-medycznej/75974

Więcej aktualności z PUZ

Umowa partnerska zawarta razem z PSSE

23 września w Centrum Kultury Browar B. odbyła się gala z okazji 15-lecia Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Podczas spotkania została zawarta umowa partnerska

Oferta pracy w PUZ we Włocławku

Ogłoszenie Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku ogłasza konkurs na stanowisko pracownika gospodarczego w Dziale Gospodarczym I. Warunki zatrudnienia: 1) wymiar czasu pracy:

Zaproszenie na inaugurację 2021/2022

Rektor, Rada Uczelni i Senat Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku   mają zaszczyt zaprosić na Uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2021/2022,   która

Skip to content