fbpx

Zapraszamy do udziału w konferencji

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Serdecznie zapraszamy na ogólnopolską konferencję naukową PROBLEM WYPALENIA ZAWODOWEGO PRACOWNIKÓW BIBLIOTEK W DOBIE PANDEMII 

Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną w kraju, konferencja odbywać się będzie online. 

Celem konferencji będzie przedstawienie najważniejszych zjawisk związanych z wypaleniem zawodowym. 

Zawód bibliotekarza kojarzy się z pracą bezstresową. Biblioteka utożsamiana jest z miejscem spokojnym i cichym, a jej pracownicy postrzegani są często jako osoby, które mają lekką pracę i przyjemnie spędzają czas. Powyższy stereotyp pracy w bibliotece jest głęboko zakorzeniony. Przyczyna tego poglądu leży zarówno w stereotypowym postrzeganiu biblioteki i pracy bibliotekarza, jak również w niewłaściwym postrzeganiu samego zjawiska stresu. Stres kojarzony jest z zawodami, w których ludzie wykonują ciężką pracę fizyczną, w hałasie lub narażają się na zagrożenia fizyczne. Powyższe czynniki stanowią niewątpliwie źródło stresu, jednak nie są to jedyne jego przyczyny. Wypalenie zawodowe zagraża bowiem szczególnie osobom pracującym z ludźmi, w zawodach wymagających zaangażowania, określanych jako społeczne i usługowe, takich jak nauczyciel, pielęgniarka, lekarz, pracownik socjalny. Zawód bibliotekarza niewątpliwie można zaliczyć do tej grupy zawodów, co oznacza, że pracownicy bibliotek są również narażeni na wypalenie zawodowe. 

Konferencja poświęcona będzie wymianie doświadczeń i poglądów na temat wypalenia zawodowego wśród pracowników bibliotek oraz odniesieniu do zjawiska w ujęciu interdyscyplinarnym. 

Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć TUTAJ

Więcej aktualności z PUZ

Umowa partnerska zawarta razem z PSSE

23 września w Centrum Kultury Browar B. odbyła się gala z okazji 15-lecia Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Podczas spotkania została zawarta umowa partnerska

Oferta pracy w PUZ we Włocławku

Ogłoszenie Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku ogłasza konkurs na stanowisko pracownika gospodarczego w Dziale Gospodarczym I. Warunki zatrudnienia: 1) wymiar czasu pracy:

Skip to content